Ogłoszenia – 29 października 2017 r.

XXX Niedziela Zwykła – 29 października 2017 r.

  1. Dobiegł końca Tydzień Modlitw w intencji misji, a przed nami dni szczególnej modlitwy za zmarłych.

  2. Dobiega też końca październik. Na ostanie nabożeństwa różańcowe zapraszam w poniedziałek i wtorek.

  3. We wtorek, podobnie jak w zeszłym roku zapraszam na godzinę 19.00 na nabożeństwo ku czci Wszystkich Świętych: Holy wins.

  4. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w kościele o 8.00 i 10.30. Nie ma natomiast w tym dniu Mszy świętej o godz. 16.00. Procesja z modlitwą za zmarłych na cmentarzu we Władysławowie rozpocznie się o godzinie 12.30 przy tamtejszym kościele. Po zakończeniu procesji ok. 14.00 w centralnej części cmentarza zostanie odprawiona Msza święta w intencji zmarłych. Proszę pamiętać o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy świętej.

  5. Natomiast w czwartek 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze święte o 8.00, 17.00 i 18.00. Po rannej Mszy święta cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzinie 10.15.

  6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od godz.16.00. O 17.00 Msza święta wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ. W pierwszą sobotę miesiąca o godzinie 17.00 Msza święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi.

  7. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać od 1 do 8 listopada raz dziennie nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

  8. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypominkami znajdujące się przy wyjściu, można składać w zakrystii, w kancelarii bądź na tacę. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na fundusz budowlany. Różaniec wypominkowy odprawiany będzie od 2 do 8 listopada codziennie o godzinie 17:30.

  9. W przyszłą niedzielę comiesięczne spotkanie Żywego Różańca – o godzinie 14.15 i wspólny różaniec z wypominkami.

  10. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze