Ogłoszenia – 29 października 2023 r.

XXX Niedziela Zwykła

 1. Pojutrze o 19.00 nabożeństwo Holy wins w kościele. Serdecznie zapraszamy.
 2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.00 i 10.30 a o 14.00 na cmentarzu. Jest to uroczystość nakazana, a więc obowiązkiem jest uczestnictwo w Eucharystii. Msza św. we wtorek o 18.00 jest z liturgii świątecznej.
 3. Natomiast w czwartek 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św.
  o godz.: 6.30, 17.00 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz.16.15. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w poniedziałek 6 listopada od 9.00.
 5. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać od 1 do 8 listopada raz dziennie nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
 6. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypominkami znajdujące się przy wyjściu, można składać w zakrystii, w kancelarii bądź na tacę. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na fundusz budowlany. Wypominki od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 17:30, w niedzielę 5 listopada o godz. 14.15.
 7. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o 10.30 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych i katecheza dla rodziców w kaplicy za prezbiterium, ponadto comiesięczne spotkanie Żywego Różańca – o godz. 14.15 i wspólny różaniec z wypominkami.
 8. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.
 9. Dziękuje za pamięć o skarbonkach na sprzątanie kościoła i na kwiaty.
 10. Na misje zebraliśmy do puszki 690 złotych. Liczenie wiernych pokazało, że było nas w ubiegłą niedziele 469 na pięciu Mszach św licząc pensjonariuszy Zielonego Wzgórza na 1227 osób zameldowanych tj. 37 procent.

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz parafii

Komentarze

komentarze