Ogłoszenia – 29 sierpnia 2021 r.

XXII Niedziela Zwykła

 1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
 2. W poniedziałek i wtorek w godzinach 18.45-20.45 można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
 3. W środę rozpoczęcie roku szkolnego. Msza św. o 8.00. Kwadrans przed Mszą św. okazja do spowiedzi świętej. Wszystkie oddziały mają rozpoczęcie na Sali o godz. 9.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzę z posługą sakramentalną stałych zgłoszonych chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.. Po Mszy św. o 17.00. wystawienie Najśw. Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Bożego.
 5. W piątek przypada wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego.
 6. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zbiórka ministrantów w salce na plebanii, O godz. 10.00 spotkanie lektorek
 7. Od przyszłej niedzieli obowiązuje porządek mszy św. niedzielnych w ciągu roku szkolnego.
 8. W niedzielę 5 września na Mszy św. o 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W niedzielę 5 września po Mszy św. o godz. 10.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii św.
 9. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
 10. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny. Przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II można zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia.
 11. Przy skarbonce na budowę kościoła są wyłożone cegiełki informujące o poczynionych i bieżących inwestycjach. Jakby ktoś chciał z wczasowiczów złożyć anonimowo ofiarę na budowę kościoła na tacę, czy przesłać na konto, może je wziąć ze sobą.
 12. Polecamy Waszej pamięci skarbonkę na sprzątanie kościoła.

Komentarze

komentarze