Ogłoszenia – 29 stycznia 2017 r.

IV Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2017 r.

  •  Dzisiaj o godzinie 16:00 Liturgię Mszy świętej ubogaci chór „Strzelenka” z Tuchomia.
  • W czwartek (2 lutego) na plebanii spotkanie Rady Parafialnej po wieczornej Mszy świętej.
  • We wtorek spotkanie młodzieżowe o godzinie 19:00, a w środę katecheza dla bierzmowanych też o tej godzinie.
  • W czwartek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 8:00, 17:00 i 18:00 którą rozpoczniemy błogosławieństwem przyniesionych gromnic i procesją ze świecami po kościele. Na tę wieczorną Eucharystię zaproszone są w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzinami. Po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych w kościele. W Kościele jest to Dzień Życia Konsekrowanego, który ma szczególny charakter z racji trwającego Roku Życia Konsekrowanego. Modlitwą i składanymi tego dnia ofiarami wspieramy klasztory klauzurowe.
  • W piątek, 3 lutego, wspominamy świętego Błażeja – podczas Mszy świętej udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa za wstawiennictwem świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich cierpiących na schorzenia górnych dróg oddechowych. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godzinie 16:00. Po Mszy także nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusa.
  • Intencje mszalne na rok 2018 zamawiać można od 31 stycznia w biurze parafialnym. Jednocześnie chciałem przypomnieć, że w miesiącu lipcu i sierpniu tego roku jest wolnych wiele intencji Mszy św. w dni powszednie.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualną prasę katolicką.
  • W przyszłą niedzielę o godzinie 14:15 spotkanie Żywego Różańca w kościele.
  • Bóg zapłać za złożone ofiary w czasie kolęd. Zostaną podzielone na opłaty parafialne i na budowę kościoła. Zainteresowanych zapraszam w tygodniu do obejrzenia pomieszczeń nad zakrystią przygotowanych dla ministrantów. W najbliższym czasie będą kładzione tynki w kaplicy za prezbiterium i prace przygotowawcze do montażu ogrzewania nad zakrystią, w tejże kaplicy i toalecie.

Tradycyjnie w Polsce czas śpiewu kolęd i adoracji żłóbka trwa do Święta Ofiarowania, zatem w ostatnie dni tego czasu zapraszamy jeszcze na chwilę adoracji przy żłóbku.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze