Ogłoszenia – 3 grudnia 2017 r.

I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017 r.

  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy najkrótszy adwent (3 tygodnie), okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Dzisiaj o 14.15 spotkanie Żywego Różańca.
  • Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które roznosić będzie po parafii pan Daniel. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany – opłatę za prace na zapleczu zakrystii i na wieży kościoła.
  • 4 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. bp Zbigniew Zieliński. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Z tej racji jutrzejsza Msza św. roratnia o godz. 6.30.
  • W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Bohaterem tegorocznych rorat będzie św. Józef. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Gotowe lampiony można nabyć wraz z grudniowym Małym Gościem Niedzielnym.
  • W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15 a o godz. 17. Msza św. wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie w intencji powołań,
  • W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Ambrożego, w piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o godz. 17.00 poświęcimy krzyżyki i medaliki dzieciom pierwszokomunijnym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w remizie OSP 20 stycznia. Zapisy w sklepie u pana Daniela. Koszt od pary 200 złotych. Zebranie w sprawie organizacji zabawy 11 grudnia o 19.00 na plebanii.
  • U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, Biuletyn parafialny i „Mały Gość Niedzielny” przydatny do przeżycia tegorocznych rorat. W biuletynie znajdziemy rozpiskę kosztów drzwi do kościoła. Zapisy na wycieczkę wrześniową i pielgrzymkę kwietniową na św. Warmię w biurze parafialnym.
  • Do nabycia u ministrantów świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 złotych mała i 17 złotych duża.
  • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Ks. Sławomir Skoblik


Wycena drzwi do kościoła

Drzwi Główne wejściowe – 26.000
Drzwi do kostnicy zewnętrzne 12.000
Drzwi pojedyncze boczne do kruchty zewnętrzne – 12.500 x 2
Drzwi podwójne boczne zewnętrzne od ulicy Zielonej i Sąsiedzkiej 16.000 x 2
Drzwi zewnętrzne do zakrystii – 6000
Drzwi przeszklone kruchcie pod chórem – 10000
Drzwi wewnętrzne boczne zewnętrzne od ulicy Zielonej i Sąsiedzkiej – 4500 x 2
Drzwi wewnętrzne podwójne w kostnicy – 4000
Drzwi do toalety w kostnicy – 2000
Drzwi łączące prezbiterium z zakrystią – 3000
Drzwi łączące zakrystię z kostnicą – 2500

Komentarze

komentarze