Ogłoszenia – 3 grudnia 2023 r.

I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy adwent okres przygotowujący nas do Świąt Bożego Narodzenia. Rozpoczyna się także nowy rok duszpasterski. Przeżywać będziemy go pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Dzisiaj spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15.
  2. Dzisiaj na sumie poświęciliśmy opłatki, które w najbliższym czasie zostaną dostarczone do parafian. Ofiary z opłatków przeznaczone zostaną na fundusz budowlany.
  3. Jutro 4 grudnia, z okazji wspomnienia św. Barbary w naszej parafii uroczystość odpustowa, której o godz. 17.00 przewodniczyć będzie ks. kanonik Zygmunt Jankowski – dziekan żarnowiecki i proboszcz parafii w Karwi. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. Rano nie będzie Mszy św. Od 9.00 odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  4. W tym tygodniu wspominamy w czwartek św. Ambrożego, w piątek przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia.
  5. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Do udziału we wspólnych roratach zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Roraty przygotowane przez Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej przygotowują nas do Jubileuszu 100-lecia gdańskiej diecezji i peregrynacji relikwii św. Wojciecha.
  6. W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
  7. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 złotych i biuletyn.
  8. Dzisiaj po każdej Mszy św. będą rozprowadzane świece wigilijne. Wszystkie zebrane środki ze świec zostaną przeznaczone na dzieci z ubogich rodzin. Mała świeca w cenie 12 złotych, duża w cenie 20 złotych.
  9. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która będzie prowadzona za tydzień przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju.  
  10. Dzisiaj puszka przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze