Ogłoszenia – 3 lipca 2016 r.

  • Dziś o godz. 14:15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  • Pragniemy przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy św. o 16.00. Jest ona przesunięta na godzinę 20:00. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godz. 18:00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
  • W liturgii tego tygodnia w poniedziałek wspomnienie świętej Elżbiety Portugalskiej, w środę błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek świętego Jana z Dukli. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy życzenia i w modlitwie polecamy opiece świętych patronów.
  • Wszystkich gości nawiedzających naszą świątynie chciałbym poinformować, że jest ona kościołem jubileuszowym, w którym codziennie można uzyskać odpust zupełny i w którym także codziennie odmawiana jest o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn, ponadto „Rycerza Niepokalanej”, „Różaniec” i „Apostolstwo Chorych”.
  • Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 16 i 17 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 17 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Pielgrzymi przybędą w sobotę 16 lipca. Powitanie zgodnie z tradycyjnym porządkiem przed Kaplicą Objawienia. Centralna Msza św. w sobotę o godz. 17:00. Nasza parafialna pielgrzymka wyruszy spod kościoła w sobotę i dołączy się tradycyjnie do Grupy Władysławowskiej.
  • Ksiądz Grzegorz Szamocki Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego dziękuje za ofiary zebrane przez kleryków na tacę na utrzymanie seminarium w dniu 19 czerwca.
  • W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na cele budowlane.
  • Do posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Zagrodowej i Rodzinnej.
  • Witając przybyłych do nas Gości, dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania Dnia Pańskiego. 

Ks. Sławomir Skoblik


Modlitwa o udzielenie łaski przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

Boże w Trójcy Przenajświętszej, dziękujemy Ci za to, że dałeś Kościołowi Papieża Świętego Jana Pawła II, w którym zajaśniała Twoja ojcowska dobroć, chwała krzyża Chrystusa i piękno Ducha miłości. On, zawierzając całkowicie Twojemu miłosierdziu i matczynemu wstawiennictwu Maryi, ukazał nam żywy obraz Jezusa Dobrego Pasterza, wskazując świętość, która jest miarą życia chrześcijańskiego, jako drogę dla osiągnięcia wiecznego zjednoczenia z Tobą. Amen.

Komentarze

komentarze