Ogłoszenia – 3 lipca 2022 r.

  1. Dziś gościmy wolontariuszy osób sprawnych inaczej, którzy rozprowadzać będą swoje czasopisma, modlitewniki. Akcja wspiera dzieci z zapaleniem pęcherzowym naskórka i z nowotworem oczu.
  2. Dziś godz. 14.15. w kościele comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
  3. W liturgii tego tygodnia przypada w środę przypada wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej, w piątek wspomnienie św. Jana z Dukli, Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece świętych patronów.
  4. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne tylko w soboty od 8.00 do 9.00. W sprawach nagłych proszę dzwonić na telefon parafialny. Intencje w okresie wakacji ks. proboszcz przyjmuje w zakrystii.
  5. W czwartek Godzina Święta od 9.15 do 10.15.
  6. W dni powszednie przez cały lipiec i sierpień będzie można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w intrenecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  7. U ministrantów w przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn za symboliczną ofiarę. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 25 złotych i książka o Chłapowie w tej samej cenie. Są to cegiełki na cele budowlane
  8. Dziękujemy za ofiary składane do puszki na sprzątanie i budowę naszego kościoła. Przy skarbonce dla naszych gości wyłożone są cegiełki na budowę kościoła. Do mieszkańców naszej parafii zostaną one przyniesione przez panów, roznoszących koperty na początku wakacji.
  9. Po niedzielnych mszach przedpołudniowych lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 5 złotych.
  10. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze