Ogłoszenia – 3 marca 2019 r.

VIII Niedziela Zwykła

 • W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
 • Dziś o godzinie 14.15 wstawienie Najświętszego Sakramentu ze wspólną modlitwą różańcową i comiesięczne spotkanie Żywego Różańca.
 • Jutro przypada święto Kazimierza Królewicza.
 • W tym tygodniu Środą Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Tego dnia na znak pokuty podczas liturgii posypujemy głowy popiołem i wsłuchujemy się w słowa: „nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Podejmujemy w tym okresie post, modlitwę i jałmużnę, na które „Katechizm” wskazuje jako na najważniejsze dobre uczynki. Tego dnia katolików od 14 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych oraz post ścisły, czyli 3 posiłki, w tym raz do syta, który z kolei dotyczy osób od 18 do 60 roku życia. W Środę Popielcową Msze św. o 7, 17, 18.
 • W piątek zapraszamy na drogę krzyżową na godzinę 16.00 dzieci i na 17.30 dorosłych.
 • Natomiast od przyszłej niedzieli Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00, poprzedzone koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne dla dorosłych i uczniów naszej szkoły podstawowej.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza święta o godzinie 17:00 Jest wotywną o Chrystusie Najwyższym Kapłanie.
 • Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny i Biuletyn.
 • Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach (w sobotę 13 kwietnia) do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej oraz na Powiśle i Kociewie w poniedziałek i wtorek po odpuście. Informacje bliższe na plakatach w gablotce w przedsionku kościoła i w biuletynie. Zapisy w biurze parafialnym. Bierzmowanie młodzieży naszej parafii i parafii św. Anny w Chałupach odbędzie się w naszym kościele o godz. 18.00 w sobotę 6 kwietnia.
 • Burmistrz Władysławowa serdecznie zaprasza mieszkańców Chłapowa na zebranie wiejskie zaplanowane w dniu 5 marca 2019 roku (wtorek) o godzinie 17.30 w Remizie Strażackiej w Chłapowie.
 • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Komentarze

komentarze