Ogłoszenia – 3 marca 2024 r.

III Niedziela Wielkiego Postu

1. Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z bliźnimi poprzez ofiary złożone do skarbonki z napisem „Jałmużna postna”, pomagając w ten sposób najbardziej potrzebującym.
  2. Dzisiaj o 13.30 spotkanie w salce IV Róży Różańcowej, o 14.15 Różaniec, Koronka i Gorzkie Żale.
  3. Jutro przypada święto św. Kazimierza Królewicza.
  4. W środę o 19.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 17.30 do 18.00 i w czwartek od 9.15 do 10.15.
  6. W tygodniu biuro parafialne czynne w stałych godzinach urzędowania w poniedziałek i środę bezpośrednio po Mszy św.
  7. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o 16.00 i 17.30.
  8. U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 10 złotych, i za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny. Są także paschaliki na świąteczny stół w cenie 20 złotych.
  9. Dzisiaj zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła, za tydzień kolekta budowlana.
  10. Przygotowujemy grób Pański i ciemnicę. Do ciemnicy potrzebujemy drzewo. Może ktoś zamierza ściąć drzewo owocowe w sadzie, chętnie je przyjmiemy. Będzie imitować po przybraniu Ogrójec.
  11. Panie Ula Behmke i Maria Jeka kilka lat opiekowały się grobem księdza Wiesława. nie tylko dbając o wystrój, ale także dwa razy w roku myły płytę po zimie i przed Wszystkimi Świętymi. Z racji wieku szukają zmienników do opieki nad mogiłą. Dziękujemy paniom za tę wieloletnią troskę.
  12. Szukamy sponsora na paschał. Cena nowego wynosi 400 złotych.

Życzę wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik