Ogłoszenia – 30 grudnia 2018 r.

Święto Świętej Rodziny – 30 grudnia 2018 r.

  • Obchodzimy dziś święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Dzisiejszy dzień jest szczególną okazją do dziękczynienia za dar naszych rodzin. Dziś przypada 93 rocznica (30 grudnia 1925 r.) wydania przez Papieża Piusa XI bulli Universa Christi fidelium cura, na podstawie której powstała nowa diecezja gdańska.
  • Jutro 31 grudnia – zakończenie Starego Roku, zapraszam na godzinę 17 na Mszę świętą dziękczynną połączoną z nabożeństwem przebłagalnym. We wspólnej modlitwie podziękujemy Bogu za kończący się 2018 rok.
  • Natomiast we wtorek, 1 stycznia, w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki oraz w Światowy Dzień Pokoju, w imię Boże rozpoczniemy Nowy 2019 Rok. Msze święte według porządku niedzielnego. Jest to święto nakazane. O godzinie14.15 spotkanie Żywego Różańca w kościele a potem opłatek salce na plebanii.
  • 2 stycznia rozpocznie się w naszej parafii kolęda – wizyta duszpasterska. W dni powszednie „Kolędę” rozpoczynam o godzinie 15.15, w soboty o 12.30 i niedziele o godzinie 17.30. Proszę o przygotowanie krzyża i świec, Pisma Świętego oraz wody święconej, kropidła. Dzieci proszę o przygotowanie zeszytów od religii i książeczek uczestnictwa w niedzielnych nabożeństwach, kandydatów do przyjęcia s. bierzmowania o wyłożenie indeksów. Wizyta duszpasterska jest okazją do wspólnej modlitwy o Boże błogosławieństwo dla naszych domów oraz pogłębienia więzi pomiędzy duszpasterzem i parafianami. Tradycyjne Ofiary składane podczas Kolędy przeznaczone są na funkcjonowanie parafii i budowę kościoła.
  • Podczas kolęd Msze święte w dni powszednie są tylko rano. Sprawy biurowe można rozwiązywać bezpośrednio po zakończeniu Mszy świętej porannej.
  • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi tylko rano od 6.00. Msza święta z nabożeństwem wynagradzającym Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 6.30. Przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  • W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów, o 11.00 lektorek i o 11.30 spotkanie oazowe. W tygodniu nie ma spotkania młodzieżowego ani kandydatów do bierzmowania.
  • W przyszłą niedzielę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Po Mszy świętej o 10.30 opłatek ministrantów w salce na plebanii, a po Mszy świętej o 16.00 rodzinne kolędowanie.
  • Po błogosławieństwie zapraszam do żłóbka na chwilę modlitwy. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia, przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem.

Serdecznie witam gości przybyłych do naszej parafii a dziękując za wspólną modlitwę wszystkim życzę pokoju, a także bożego i rodzinnego przeżywania Okresu Bożego Narodzenia. Prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam tu zgromadzonym na ostatnie dni Starego Roku błogosławił.

Ks. proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze