Ogłoszenia – 30 kwietnia 2023 r.

IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela Dobrego Pasterza
60 Tydzień Modlitw o Powołania

  1. Zakończyliśmy XV Tydzień Biblijny, a rozpoczynamy dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza 60. Tydzień Modlitw o Powołania, który ma być czasem modlitwy i przypomnienia, że dzieło odczytywania, rozwijania i realizowania powołań trzeba nieustannie wspierać.
  2. Zapraszamy dorosłych i młodzież nabożeństwa majowe w tygodniu o godz. 17.30, w niedzielę i 3 maja po Mszy św. o 16.00, dzieci od poniedziałku do piątku na 16.00.
  3. W tym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła środę uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w niedziele, a jednocześnie święto Konstytucji 3 maja. 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana. W tym dniu Msza św. o 16.00 w intencji naszych strażaków. Nie będzie nabożeństwa majowego dla dzieci. 6 Maja przypada święto Apostołów Jakuba Młodszego i Filipa.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od 16.20. Przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych.
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie żywego Różańca, połączone z nabożeństwem majowym o 14.15.
  6. Mając świadomość ciężkiej pracy wśród turystów w lipcu w okresie tradycyjnej pielgrzymki rybaków do Swarzewa, od kilku lat parafia we Władysławowie wyrusza na pielgrzymkę do Królowej Morza w drugą sobotę maja. Obserwując od kilku lat naszą nieliczną grupę, która wyrusza w lipcu, odpowiadając na zaproszenie ks. proboszcza Krzysztofa, zachęcam was, abyśmy włączyli się w tę nową tradycję. Wyruszamy spod naszego kościoła w sobotę 27 maja i dołączamy do grupy z Władysławowa. W sposób szczególny zapraszam dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe i kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  7. Już dzisiaj Zarząd Powiatowy OSP Puck zaprasza strażaków, ich rodziny oraz sympatyków pożarnictwa na Pielgrzymkę do Swarzewa w niedzielę 14 maja 2023 roku o godz. 13.00. Rozpocznie ją Eucharystia odprawiona w intencji strażaków naszego powiatu. Drugą inicjatywą jest udział w VIII Ogólnopolskiej Strażaków na Jasna Górę. Bliższe informacja na plakatach w biuletynie i na stronie parafii.
  8. U ministrantów można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz biuletyn parafialny.
  9. Przekazaliśmy co Caritas we Władysławowie w ramach jałmużny wielkopostnej z tzw. skarbonek rodzinnych i skarbonki z tyłu kościoła kwotę 1147,66 PLN. Bóg zapłać za te ofiary i te składane do puszek na kwiaty i sprzątanie kościoła.
  10. W tygodniu pożegnaliśmy Jana Kwidzińskiego z ul. Strażackiej. Przeżył lat 68. Dziękujemy mu jako wspólnota parafialna za wiele prac technicznych wykonanych przez lata w kościele i przy kościele całkowicie społecznie i wolontaryjnie, za liczne donacje i dbanie o teren przy parafii.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze