Ogłoszenia – 30 października 2022 r.

XXXI Niedziela Zwykła

  1. Jutro o 19.00 nabożeństwo Holy wins w kościele. Serdecznie zapraszamy.
  2. Pojutrze Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele o 8.00 i 10.30 a o 14.00 na cmentarzu. Jest to uroczystość nakazana, a więc obowiązkiem jest uczestnictwo w Eucharystii.
  3. Natomiast w środę 2 listopada w Dzień Zaduszny Msze św. o godz.: 6.30, 8.00, 17.00.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – wspomnienie św. Karola Boromeusza Przed południem odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź święta od godz.16.15.
  5. Pierwsze dni listopada stanowią okazję do uzyskania odpustu zupełnego za zmarłych. Uzyskiwanie odpustów przez wiernych w Kościele katolickim ma wielowiekową już tradycję. Kto uzyska odpust zupełny za zmarłych ratuje dusze z czyśćca. Odpust zupełny za zmarłych można uzyskać od 1 do 8 listopada raz dziennie nawiedzając cmentarz, będąc w stanie łaski uświęcającej i przyjmując Komunię św. oraz odmawiając modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.
  6. W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, kartki z wypominkami znajdujące się przy wyjściu, można składać w zakrystii, w kancelarii bądź na tacę. Złożone przy tej okazji tradycyjne ofiary, tego roku przeznaczamy na fundusz budowlany. Wypominki od 2 do 8 listopada codziennie o godz. 17:30.
  7. 5 listopada w naszej parafii odbędzie się wieczór małżeństw. Gościem spotkania będzie o. Tomasz Klin – proboszcz Parafii św. Ignacego Loyoli w Jastrzębiej Górze. Msza św. O 18.00, konferencja, adoracja Najśw. Sakramentu.
  8. W przyszłą Niedzielę na Mszy św. o 10.30 poświęcenie książeczek dzieci pierwszokomunijnych i katecheza dla rodziców w kościele, ponadto comiesięczne spotkanie Żywego Różańca – o godz. 14.15 i wspólny różaniec z wypominkami.
  9. Przy wyjściu do nabycia Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn.
  10. Pożegnaliśmy we wtorek Zofię Zelk z ul. Władysławowskiej. Wieczny odpoczynek…

Na dni pamięci o naszych bliskich zmarłych niech nam Pan Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze