Ogłoszenia – 30 sierpnia 2020 r.

XXII Niedziela Zwykła – 30 sierpnia 2020 r.

 1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
 2. Dzisiaj ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera do puszek ofiary na budowę kościoła w Krokowej.
 3. W tygodniu są wolne intencje Mszy świętych. Intencje na bieżący tydzień można dzisiaj zamawiać w zakrystii.
 4. We wtorek rozpoczęcie roku szkolnego Msza święta o 8.00. Oddziały przedszkolne i klasy I-III mają, a o godzinie 9:00 na sali gimnastycznej rozpoczęcie szkoły , zaś Klasy IV-VIII – o godzinie 9:30 na sali gimnastycznej.
 5. Kwadrans przed Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej. W niedzielę 6 września na Mszy świętej o 10.30 poświęcimy tornistry i przybory szkolne. W niedzielę 6 września po mszy świętej o godzinie 10.30 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w przyszłym roku kalendarzowym przystąpią w naszej parafii do I Komunii świętej.
 6. W czwartek przypada wspomnienie świętego Grzegorza Wielkiego.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W I piątek ksiądz proboszcz od godziny 9.00 odwiedzi z posługą sakramentalną stałych zgłoszonych chorych. Spowiedź pierwszopiątkowa od godziny 16.00. Msza święta o 17.00 jest wotywną o NSPJ. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Litanię do Serca Bożego.
 8. W najbliższą sobotę o godzinie 9.00 zbiórka ministrantów w salce na plebanii, O godzinie 10.00 spotkanie lektorek, a o 11.00 spotkanie oazy – oczywiście w maseczkach.
 9. Za tydzień spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
 10. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i Biuletyn Parafialny. Zachęcamy zwłaszcza gości-wczasowiczów do nabycia kalendarza parafialnego na 2021 rok – pamiątki z pobytu w Chłapowie. Cena 20 złotych to cegiełka na budowę kościoła.
 11. Od przyszłej niedzieli obowiązuje porządek mszy świętych niedzielnych w ciągu roku szkolnego.
 12. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy elewacji południowej ściany kościoła i wieży. Na czas prac budowlanych czynne będą boczne wejścia do kościoła. Z tyłu są wyłożone zwłaszcza dla turystów cegiełki na budowę kościoła. Dziękujemy panom za roznoszenie cegiełek po parafii.

Komentarze

komentarze