Ogłoszenia – 31 grudnia 2023 r.

Niedziela w Oktawie Bożego Narodzenia

 1. Dziś święto świętej Rodziny z Nazaretu. O 10.30 odnowimy przyrzeczenia małżeńskie, po Mszy św. o 16.00 podziękujemy Bogu przed Najświętszym Sakramentem za mijający rok.
 2. Jutro nakazana uroczystość św. Bożej Rodzicielki. W Nowy Rok nie ma Mszy św. o 8.00! W tym dniu na Mszy św. o 10.30 i o 16.00 złożę roczne sprawozdanie z życia parafii.
 3. Wraz z nowych rokiem, wedle zarządzenia ks. Arcybiskupa dla całej diecezji o ograniczeniu odprawianych Eucharystii przez jednego kapłana w ciągu dnia, obowiązuje nowy grafik nabożeństw, którego rozpiskę otrzymaliście wraz z opłatkiem. Jego opracowanie skonsultowałem z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną parafii. W styczniu przez czas kolędy ranne Msze św. w ciągu tygodnia są o godz. 7.00 z wyjątkiem pierwszego piątku i sobót, kiedy Msza św. jest o 18.00. W środy przez cały rok są Msze św. zbiorowe za zmarłych połączone z Nowenną do MBNP.
 4. We wtorek przypada wspomnienie św. Bazylego i Grzegorza.
  W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu – Godzina święta od 9.15 do 10.15. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 17.30. Wieczorna Msza św. w tym dniu odprawiona zostanie z liturgii uroczystości Objawienia Pańskiego. Po Mszy św. nabożeństwo ku czci Serca Bożego.
 5. W sobotę przypada nakazana Uroczystość Objawienia Pańskiego – obchodzona jako „Misyjny Dzień Dzieci”, w której składanymi ofiarami za kredę i kadzidło wspieramy misyjne dzieło Kościoła. Mszę św. o 16.00 ubogaci oprawą muzyczną chór z Władysławowa, który po Eucharystii poprowadzi tradycyjne wspólne kolędowanie.
 6. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne we wtorek i czwartek bezpośrednio po rannej Mszy św.
 7. Przy wyjściu można nabyć biuletyn parafialny oraz złożyć ofiarę do puszki na ogrzewanie kościoła.
 8. We wtorek rozpocznie się kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Program kolęd umieszczony jest na stronie internetowej parafii i w gablotce. Na kolędę dzieci i młodzież przygotowują zeszyt i ćwiczenia z religii oraz indeks katechizacji. Obecność wszystkich domowników na kolędzie jest wyrazem nie tylko szacunku dla kapłana, ale także więzi i przynależności do wspólnoty parafialnej. Jeśli w domu jest grypa czy inna choroba zaraźliwa drogą kropelkową proszę o przełożenie terminu kolędy na termin dodatkowy.
 9. Po błogosławieństwie zapraszam do adoracji przy żłóbku, Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem i innych miejsc świętych w Ziemi Świętej. Wiemy, ze w okresie wojny to wsparcie jest szczególne, gdyż Kustodia Ziemi Św. jest utrzymywana zasadniczo z ofiar pielgrzymów.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze