Ogłoszenia – 31 lipca 2022 r.

XVIII niedziela zwykła

 1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 78. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 66. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 102. Cudu nad Wisłą, a także 42. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym.
 2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, w czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a – patrona kapłanów, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. W piątek przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych, od 16.00 okazja do spowiedzi św, a po Mszy św. o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Serca Bożego. W sobotę o 16.15 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, a czwartek Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
 5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn, a także nabyć kalendarz na 2023 rok w cenie 25 złotych i książkę o Chłapowie w tej samej cenie
 6. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych.
 7. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
 8. Za tydzień Spotkanie Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
 9. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 5 złotych.
 10. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
 11. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze