Ogłoszenia – 31 maja 2020 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 maja 2020 r.

  1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, do której przygotowywaliśmy się przez nowennę.
  2. W liturgii kończy się okres wielkanocny. Do przyszłej niedzieli trwa wynikający z przykazań kościelnych czas spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej. Za tydzień w niedzielę o godz. 11.30. Uroczystość I Komunii św.
  3. Do 21 czerwca pozostaje w niedziele dodatkowa Msza św. o 9.30. Zawieszona w tym czasie jest Msza św. o 11.30. (z wyjątkiem uroczystości I Komunii św. w przyszłą niedzielę). Wróci ona do niedzielnego wakacyjnego rozkładu w niedzielę 28 czerwca. Zachęcam wszystkich, którzy są wrażliwi na zachowanie odległości między uczestnikami, do korzystania z Eucharystii o 9.30, gdyż ta godzina nie jest rozpowszechniona w oficjalnym rozkładzie niedzielnych nabożeństw.
  4. Dziś ostatnie nabożeństwo majowe po Mszy św. o 16.00, od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe – w dni powszednie o godz. 17.30, w przyszłą niedzielę połączone z comiesięcznym spotkaniem Żywego Różańca o godz. 14.15.
  5. W tym tygodniu przypada jutro święto Maryi – Matki Kościoła, w środę wspomnienie męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w piątek św. Bonifacego biskupa i męczennika. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek przed południem odwiedzę stałych, zgłoszonych chorych, po południu od 16.00. okazja do spowiedzi św., jak i w sobotę od 9.00. W tym dniu o godz. 17.00. Msza św. wotywna o Sercu Bożym, w sobotę o 17.00. o Niepokalanym Sercu NMP.
  7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze