Ogłoszenia – 31 marca 2024 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  • Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godz. 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny przypada dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Msze św. Tylko do południa o godz. 8. i 10.30.
  • Od Wielkiego Piatku trwa nowenna przed uroczystoscia odpustową. Odmawiana jest wraz z Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Od wtorku do soboty nowenna przed bierzmowaniem o godz. 19. w kościele, w sobotę o 20. spowiedź dla świadków, kandydatow i ich rodzin.
  • Uroczysta suma odpustowa z udziałem kapłanów naszego dekanatu pod przewodnictwem ks. Biskupa Wiesława Szlachetki odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16. Kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania polecamy wdzięcznej pamięci modlitewnej parafian. W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, zbierane będą we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na wsparcie uchodźców z Ukrainy.
  • W kolejne niedziele począwszy od 2 wielkanocnej aż do czasu rozpoczęcia prac przy elewacji kościoła procesja z figurą Zmartwychwstałego wokół świątyni odbędzie się przed sumą o 8. Na procesję zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
  • Comiesięczne spotkanie Żywego Rózańca przeniesione jest na 14.04.
  • Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego.
  • Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o duchowe i materialne przeżycie świąt: panu organiście, jego kolegom, lektorkom i ministrantom, także tym starszym, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, tym co czuwali w dzień i w nocy na adoracji, Różom Różańcowym tym, którzy nieśli chorągwie i baldachim. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, strażakom za przygotowanie ogniska i oprawę przy grobie.
  • Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o ofiarach na sprzątanie kościoła, tych składanych na tacę na utrzymanie parafii, tych złożonych na kwiaty do Grobu Pańskiego i ciemnicy. Dziękujemy za jałmużnę wielkopostną, którą przekazaliśmy do Władysławowa.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze