Ogłoszenia – 4 grudnia 2022 r.

XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

II Niedziela Adwentu

Uroczystość odpustowa

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XXIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary do puszek na tę pomoc.
  2. Dzisiaj spotkanie Żywego Różańca o godz. 15.00. O 16.00 uroczystość odpustowa. W tym tygodniu wspominamy w środę św. Ambrożego, a w czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu o 17.00 poświęcenie medalików i krzyżyków dzieciom pierwszokomunijnym.
  3. W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów lub świec. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
  4. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Biuletyn parafialny”. Są także świece „Caritas” w cenie duża – 20 złotych, mała 10 złotych i Tutki na żywność, które uzupełnione składamy w kruchcie kościoła do 6 grudnia włącznie.
  5. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana. Na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 1500 złotych. Jest już uruchomione. Za tydzień kolekta budowlana. Kolejna zbiórka na ogrzewanie 18 grudnia.
  6. W biuletynie jest rozpiska roznoszenia opłatka na poszczególne rejony parafii. Ofiary złożone przy tej okazji wzmacniają budżet budowlany.

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzę wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił. Niech chroni i wspiera nas św. Barbara, której wstawiennictwa w dniu dzisiejszym szczególnie przyzywamy.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze