Ogłoszenia – 4 kwietnia 2021 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 4 kwietnia 2021

  1. Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godz. 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny. Będzie dodatkowa Msza św. dzisiaj i jutro o godz. 9.15, a jutro dodatkowo o 11.30. Dzisiaj o 12.00 możliwość przyjęcia Komunii św. dla tych, którzy uczestniczyli w eucharystii przez przekaz telewizyjny także wczorajszej nocy. Cały czas obowiązują obostrzenia – 1 osoba na 20 m2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny przypada dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego.
  2. W piętek odwiedzę chorych przed południem z posługą sakramentalną.
  3. W sobotę o 9.00. I spowiedź dzieci klasy III. O 9.30 zbiórka dla ministrantów o 10.00 dla lektorek o 11.00 spotkanie oazowe.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa. Będzie dodatkowa Msza święta o 9.15. Suma o godzinie 16.00. Nie będzie procesji. W II Niedzielę Wielkanocną czyli Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia br., zbierane będą we wszystkich parafiach oraz kościołach rektorskich ofiary do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezji Gdańskiej na wsparcie działań na rzecz osób ubogich i potrzebujących. Środki zebrane w tym roku zostaną przeznaczone na wsparcie seniorów i osób bezdomnych. W tym dniu taca budowlana.
  5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego.
  6. Dziękuję wszystkim, którzy pamiętają o ofiarach na sprzątanie kościoła, tych składanych na tacę na utrzymanie parafii i tym rodzinom, które nie chodząc do kościoła w czasie epidemii regularnie wspierają utrzymanie parafii przekazując ofiarę na tacę na konto parafii.

Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze