Ogłoszenia – 4 lipca 2021 r.

XIV Niedziela Zwykła – 4 lipca 2021 r.

  1. Dziś gościmy wolontariuszy osób sprawnych inaczej, którzy rozprowadzać będą swoje czasopisma, modlitewniki. Akcja wspiera dzieci z zapaleniem pęcherzowym naskórka i z nowotworem oczu.
  2. W liturgii tego tygodnia przypada we wtorek przypada wspomnienie Marii Teresy Ledóchowskiej, w czwartek wspomnienie św. Jana z Dukli, Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece świętych patronów.
  3. Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 17 i 18 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 18 lipca o godz. 10:30. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła 17 lipca (sobota) o godz. 13.30. Centralna Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 17:00.
  4. W czwartek Godzina Święta od 9.15 do 10.15.
  5. Tego lata przybywa nowa atrakcja turystyczna w naszym regionie. W dni powszednie w lipcu i sierpniu będzie można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  6. U ministrantów w przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn za symboliczną ofiarę. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2022 rok w cenie 20 PLN.
  7. Znany nam ksiądz Zbigniew Drzał, który kwestuje u nas w wakacje na dzieła, które prowadzi w Gdańsku-Letniewie znalazł kościół w Aachen, który oddaje swoje mienie, gdyż z braku wiernych przerabiany jest na kolumbarium. Dzięki tej inicjatywie otrzymaliśmy 51 dwuletnich ławek od tamtejszej rady parafialnej. Dziękuję panom i młodzieży, którzy zadbali o wyniesienie starych i montaż przybyłych, a przede wszystkim p. Darkowi Becker, który sprawę pilotował na miejscu. W przyszłą niedzielę taca budowlano-inwestycyjna będzie spłatą kosztów transportu 1200 euro i drobnych dowodów wdzięczności ofiarodawcom ławek. Zbieramy ponadto na ocieplenie i tynkowanie ścian kościoła Na ten cel będą przeznaczone także ofiary ze zbiórki wakacyjnej. Po niedzieli znani nam panowie rozniosą po parafii koperty na ten cel. W ostatnim czasie pojawiła się nowa tablica informacyjna. Dziękuję panu Andrzejowi i Janowi za jej montaż, oraz Wiktorii za projekt. Dziękuję ofiarodawcom chodnika do grobu ks. proboszcza. Dziękuję radzie sołeckiej na czele z p. sołtysem za umieszczenie lunety na wieży i przekazanie dochodu z jej korzystania na cel budowy naszego kościoła.

Ksiądz Sławomir Jan Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze