Ogłoszenia – 4 marca 2018 r.

III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.

  • Trwa okres Wielkiego Postu, w którym podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z potrzebującymi poprzez „jałmużnę postną”, pomagając w ten sposób najbardziej potrzebującym. Skarbonka na Jałmużnę i na kwiaty do Grobu Pańskiego znajduje się pod chórem.
  • Przed tygodniem, w II Niedzielę Wielkiego Postu w tzw. Niedzielę „Ad Gentes” podczas Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zebraliśmy 150 złotych na pomoc polskim misjonarzom na realizację dzieł ewangelizacyjnych i humanitarnych. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana. Rozpoczęły się prace na chórze i potrwają do początku maja. W tym czasie chór jest zamknięty. Dziękuję także naszemu parafianinowi za porządkowanie elektryki na wieży i montażu gniazdek na chórze.
  • Dziękuję trzem rodzinom, które dołożyły się do kupna organów elektronicznych.
  • Dziś oraz w każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 15:00, poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia. W piątek zapraszam na Drogę Krzyżową: dla dzieci i młodzieży o godzinie 16, dla dorosłych o 17:30. Z udziałem w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz Gorzki Żali związany jest przywilej odpustu zupełnego.
  • Choć to świecka tradycja, to pamiętajmy w czwartek o wszystkich kobietach, zwłaszcza najbardziej utrudzonych: matkach rodzin wielodzietnych, samotnych, wdowach, kobietach poniżanych, prześladowanych, wykorzystywanych.
  • U ministrantów można nabyć Gościa Niedzielnego w cenie 5 złotych i za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny. Są także jeszcze paschaliki na świąteczny stół w cenie 10 złotych.
  • Zachęcam do przynoszenia na plebanię fantów na loterię w ramach festynu parafialnego, który odbędzie się 26 maja.
  • Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych rozpoczną się 5 marca. Wnioski do wypełnienia odbierać można w sekretariacie od 5 marca.

Dziękując za wspólna modlitwę, życzę wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia. Niech nam Bóg błogosławi. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze