Ogłoszenia – 5 czerwca 2016 r.

  • Witam wszystkich parafian i gości przybywających do naszej świątyni.
  • Pragnę poinformować, że z dniem 30 maja 2016 roku ks. arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź skierował mnie (Ks. Sławomira Skoblika) do Parafii w Chłapowie do posługi wikariuszowskiej. Bardzo dziękuję Księdzu Dziekanowi za przedstawienie mnie Księdzu Proboszczowi w szpitalu i Parafianom obecnym na wtorkowej Mszy św. oraz za ciepłe przyjęcie mojej osoby w tym dniu ze strony pracowników Parafii oraz Rady Parafialnej.
  • Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za udział w mszach świętych w intencji powrotu do zdrowia naszego księdza proboszcza. Jako wspólnota parafialna bardzo cieszymy się ze środowej obecności księdza biskupa Zbigniewa Zielińskiego i wspólnej modlitwy z nami.
  • Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w oktawie Bożego Ciała i aktywnie włączyli się w jej przebieg.
  • Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Po Mszach św. przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Z racji mojego dzisiejszego południowego wyjazdu do bazyliki Mariackiej, spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę o stałej porze.
  • W kalendarzu liturgicznym Kościoła w środę przypada Wspomnienie świętej Jadwigi Królowej, w piątek wspomnienie bł. Bogumiła biskupa, w sobotę św. Barnaby Apostoła.
  • Chciałbym poinformować wszystkich gości, że nasza świątynia jest kościołem jubileuszowym, w którym codziennie można uzyskać odpust i w której codziennie o godz. 15:00 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  • W tym tygodniu o posprzątanie świątyni prosimy mieszkańców domów przy ulicy Władysławowskiej od 48 do końca i Koralowej, Jeżynowej, Wąskiej, Wichrowej, Chłopskiej, Aronowej.

Ks. Sławomir Skoblik

Wikariusz Parafii Miłosierdzia Bożego w Chłapowie

Komentarze

komentarze