Ogłoszenia – 5 grudnia 2021 r.

XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

Uroczystość odpustowa ku czci świętej Barbary

  1. Dziś w II Niedzielę Adwentu obchodzimy w naszej parafii Uroczystość św. Barbary. O 14.15 spotkanie Żywego Różańca. Suma odpustowa o 16.00. Wraz z nowym rokiem duszpasterskim, który przeżywamy pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa” rozpoczęliśmy czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dla pogłębienia wymowy tych dni uczestniczymy w roratach, nasze domy dekorujemy adwentowymi wieńcami i wystawiamy w oknach świeczniki – symbol oczekiwanego Chrystusa – Światłości Świata.
  2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy także XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary na tę pomoc.
  3. We wtorek wspomnienie św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła, w środę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 15.00 do 16.00 Godzina łaski – modlitwa za grzeszników przed Najświętszym Sakramentem. Msza św. wieczorna o 16.00 z obrzędem nałożenia medalików dzieciom pierwszokomunijnym. Mszy świętej O 17.00 nie będzie z racji uroczystości we Władysławowie .
  4. W czwartek rano adoracja Najświętszego Sakramentu od 9.15-10.15.
  5. W adwencie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszej parafii odprawiane są codziennie: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów, bądź świec. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony. Jutro wyjątkowo roraty o 6:30 z powodu festynu mikołajowego w szkole.
  6. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, biuletyn parafialny oraz świece na stół wigilijny w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 złotych mała i 17 złotych duża.
  7. Kościół już jest grzany. Na jego ogrzewanie, którego koszt miesięczny wynosi 3000 złotych. Za tydzień także zbiórka do puszki na ten cel oraz taca budowlana.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze