Ogłoszenia – 5 lutego 2017 r.

V Niedziela Zwykła – 5 lutego 2011 r.

  • Dzisiaj o 14:15 spotkanie Żywego Różańca w kościele.
  • 7 lutego rozpocznie się Tydzień Małżeństwa. To promocja dobrej jakości relacji małżeńskiej. Pomysł przyszedł ze Stanów Zjednoczonych, ale u nas już się zadomowił. Po raz pierwszy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa obchodzono 3 lata temu w Gdańsku. Sukces inicjatywy promującej szczególną więź kobiety i mężczyzny, zachęcił też inne polskie miasta. W 22 krajach, biorących udział w kampanii, Tydzień Małżeństwa rozpoczyna się w tym samym terminie: 7 lutego, tydzień przed Dniem św. Walentego. W ciągu 7 dni małżonkowie mogą wziąć udział w spotkaniach, debatach, wykładach, Mszach św., warsztatach prowadzonych przez specjalistów i duchownych. Ich tematyka dotyczy różnych aspektów małżeńskiego życia, sposobów pogłębienia więzi i problemów, które zdarzają się na wspólnej drodze życia. Jest to czas, który ma nie tylko skłonić małżonków do pracy nad własnymi relacjami, ale też stworzyć przestrzeń sprzyjająca wspólnemu, miłemu spędzeniu czasu tylko we dwoje. Dlatego oprócz wykładów i paneli, dla małżonków przygotowano rabaty na wyjścia do restauracji, kina czy muzeum. W Polsce projekt  został zainicjowany w 2015 r. przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. W tym roku, oprócz Trójmiasta, uczestniczą w nim Chałupy, Wejherowo, Jastarnia i Kuźnica. Program tygodnia jest zamieszczony w Internecie, gablotce parafialnej i sołectwa, a także w biuletynie parafialnym. W naszej parafii zapraszamy małżeństwa w ramach tygodnia do wspólnej modlitwy adoracyjnej w Światowy Dzień Chorego w dniu 11 lutego od godziny 14:00 do 17:00. Pod koniec adoracji o 16:45 będzie można przyjąć sakrament chorych.
  • W piątek 10 lutego o godzinie 9:30 rozpoczną się w Pucku na rynku uroczystości związane z 97 rocznicą zaślubin Polski z Morzem. Program uroczystości zamieszczony został w biuletynie, na stronie internetowej i gablotce parafialnej.
  • W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy, w piątek świętą Scholastykę.
  • Można już zamawiać intencje na 2018 rok. Jest wolnych wiele intencji w dni powszednie w miesiącach letnich a także w marcu w tym roku.
  • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana. Zapraszamy zainteresowanych w tygodniu do obejrzenia prac na zapleczu kościoła.
  • Dla niezdecydowanych jest jeszcze możliwość zapisania się u pana Daniela na zabawę parafialną, która rozpocznie się w remizie OSP w najbliższą sobotę o 20:00.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali w tym tygodniu przy uprzątnięciu dekoracji świątecznej w kościele i porządkowali pomieszczenia piwniczne w plebanii i na zapleczu kościoła.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze