Ogłoszenia – 5 sierpnia 2018 r.

XVIII niedziela zwykła – 5 sierpnia 2018 r.

 • Dzisiejszej niedzieli patronuje Obraz Oblicza Pańskiego, który znamy z całunu Turyńskiego. Ten nie namalowany przez człowieka wizerunek, papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Kazanie na ten temat wygłosi nam ksiądz Zbigniew Drzał, proboszcz Parafii świętej Anny i Joachima z Gdańska Letnicy. Po mszach świętych, będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego oraz książkę „Ukaż mi Swą Twarz. Jak rozpoznać Boga we współczesnym świecie.” Zawiera ona wybrane teksty biblijne, wypowiedzi świętych, papieży oraz modlitwy i pieśni związane z tym obrazem. Jedno i drugie w cenie po 30 zł, stanowi cegiełkę na rzecz generalnego remontu kościoła w Gdańsku Letnicy. Każdy darczyńca otrzyma w prezencie koronkę do Siedmiu Boleści NMP wraz  z rozważaniami.
 • Dzisiaj Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godzinie 14.15 w kościele.
 • Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 74. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 62. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 98. Cudu nad Wisłą, a także 38. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski. Treść tej zachęty publikowana jest w biuletynie parafialnym.
 • Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspominamy świętego Dominika, w czwartek obchodzimy święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w piątek święto świętego Wawrzyńca, w sobotę wspominamy świętą Klarę. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
 • Wszystkich gości, których serdecznie witamy zachęcamy po Mszy świętej do adoracji relikwii świętego Jana Pawła II, które są wystawione na marmurowym klęczniku i zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godzinie 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ (to forma cegiełki na budowę kościoła). Są też do nabycia ceramiczne kropielnice do naszych mieszkań w cenie 20 złotych – to też forma cegiełki – piękna religijna pamiątka, a jednocześnie służąca jako egzorcyzm, Znak krzyża wodą święconą w progu domu nie pozwala złego wprowadzać z ulicy do naszych rodzin, gładzi grzechy lekkie. Jest też kalendarz parafialny w cenie 20 złotych.
 • Księża Chrystusowcy zapraszają codziennie na filmy chrześcijańskie do Domu Parafialnego we Władysławowie. Bliższe informacje w gablotkach.
 • Przy świętym Antonim jest skarbonka. Można włączyć się jeszcze w program pomocy chrześcijanom w Aleppo Rodzina Rodzinie. Udało się naszej parafii przez rok wesprzeć jedną rodzinę. Program można dalej kontynuować. Potrzeba na stypendium półroczne 3500 złotych. Mamy na razie 2200 złotych. O programie można poczytać na naszej stronie internetowej parafii.
 • Po 10 sierpnia w dni powszednie i w niedziele są wolne intencje Mszy świętych. Zachęcamy, by sprawy rodzinne, dziękczynno-błagalne włączając w najważniejszą modlitwę Kościoła – Eucharystię. Intencje zamawiamy w biurze parafialnym, na ten tydzień u księdza Arka.
 • Podobnie jak w ubiegłym roku, tym razem ksiądz proboszcz osobiście roznosi po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na prace w kaplicy za prezbiterium – podłoga i okna, spłatę drzwi w kościele. W tygodniu położono poręcz na chórze i przywieziono okna do kaplicy za prezbiterium, które czekają na wstawienie. Dzisiaj ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła w parafii świętej Brygidy w Gdańsku, za tydzień w Chałupach.
 • Kolejne spotkanie dla wyjeżdżających do Petersburga 17 sierpnia o godzinie 19.00. Przynosimy 1250 złotych dopłaty. Paszporty i zdjęcia oraz wnioski o wizę przynosimy 26 sierpnia o godzinie 18.00 do salki na plebanię.
 • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze