Ogłoszenia – 6 grudnia 2020 r.

XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

II Niedziela Adwentu – 6 grudnia 2020 r.

  1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, dlatego przy wyjściu ministranci zbierają ofiary do puszek na tę pomoc.
  2. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek św. Ambrożego, a we wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  3. W adwencie zapraszam do udziału w roratach, które w naszej parafii będą odprawiane od poniedziałku do soboty: we wtorki, czwartki, soboty o 6.30, w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Hasło tego rocznych rorat: Cud nad cudami. Do udziału we wspólnych roratach wraz z małym Gościem Niedzielnym zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, i prosimy wszystkich o przyniesienie lampionów lub świec. Pod koniec rorat docenimy wytrwałe dzieci i nagrodzimy najciekawsze własnoręcznie wykonane lampiony.
  4. U ministrantów można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i „Biuletyn parafialny”
  5. W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  6. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w jakikolwiek sposób w uroczystość odpustową ku czci św. Barbary i tym, którzy wzięli w niej udział, dziękuję za ofiary składane za opłatek na cele budowlane, za te składane na utrzymanie parafii, na kwiaty i sprzątanie kościoła i te przesyłane na konto parafialne.

Zapraszając do dobrego przeżycia adwentu m. in. przez udział w roratach, życzę wszystkim dobrego tygodnia. Prośmy Boga, by nam na ten czas błogosławił.

Komentarze

komentarze