Ogłoszenia – 6 marca 2022 r.

I Niedziela Wielkiego Postu

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, a jednocześnie rekolekcje, do udziału w których serdecznie zapraszam. Program rekolekcji, zawarty jest w bieżącym biuletynie, w gablotce i na stronie internetowej parafii. Jest to jednocześnie czas szkolnych rekolekcji wielkopostnych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 15.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia. Dziś o 14.15 spotkanie Żywego Różańca.
  2. Burmistrz Władysławowa serdecznie zaprasza mieszkańców Chłapowa na zebranie wiejskie zaplanowane w dniu 7 marca 2022 roku (poniedziałek) o godz. 17.30 na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Chłapowie.
  3. W Wielkim Poście ponadto podejmujemy przemieniające nas dobre uczynki: post, modlitwę i jałmużnę. Jest to szczególna okazja do tego, by także w hojnym geście miłości podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Dlatego, jak co roku możemy przy wyjściu z kościoła złożyć do skarbony jałmużnę wielkopostną.
  4. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dzieci i młodzież na godz. 16.00, dorosłych na 17.30.
  5. W piątek wyjazd do Gdańska o godz. 6.00 rano spod plebanii.
  6. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a także za symboliczną ofiarę biuletyn parafialny.
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom Ad Gentes. Za tydzień kolekta budowlana. Dziękuję za ofiary na sprzątanie kościoła i te na utrzymanie parafii. Środowa kolekta będzie podziękowaniem za pracę ojca rekolekcjonisty.

Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy z o. rekolekcjonistą wszystkim owocnego przeżywania czasu Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia, dobrego odprawienia rekolekcji, które pomogą dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu i przygotować się do świąt paschalnych.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik