Ogłoszenia – 6 sierpnia 2017 r.

Przemienienie Pańskie – 6 sierpnia 2017 r.

  • Dzisiaj Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godzinie 14:15 w kościele.
  • Trwa sierpień – miesiąc ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których znajduje się 73. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 61. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 97. Cudu nad Wisłą, a także 37. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.
  • We wtorek wspominamy świętego Dominika, w środę obchodzimy święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w czwartek święto św. Wawrzyńca, w piątek wspominamy św. Klarę, w sobotę św. Maksymiliana Marię Kolbego. W niedzielę 13 sierpnia przypada 72. rocznica urodzin Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • Podobnie jak w ubiegłym roku, na początku sierpnia przedstawiciele rady parafialnej roznoszą po parafii opieczętowane koperty na budowę kościoła. Dobrowolne ofiary będzie można anonimowo złożyć do koperty i położyć w niedzielę na tacę. Przeznaczone zostaną one na prace w kaplicy za prezbiterium, dokończenie wymiany okien w kościele i w tejże kaplicy. Przymierzamy się także powoli do drzwi do kościoła. Jest ich 7, w tym dwoje podwójnych. Dziś na Helu, następnie w Gdańsku, kościele św. Józefa, we Władysławowie i Chałupach ksiądz proboszcz głosi kazania i zbiera pieniądze na budowę kościoła.
  • W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. oblata z gdańskiego kościoła św. Józefa, który będzie głosił Słowo Boże i rozprowadzał kalendarze misyjne na 2018 rok. My już dzisiaj po Mszy świetej rozprowadzamy kalendarze parafialne na 2018 rok. Dochód ze sprzedaży jest cegiełką na budowę kościoła. Koszt 20 złotych.
  • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn.
  • Ksiądz Andrzej, który kwestował na rzec swojej parafii Postawach na Białorusi dziękuje za modlitwę i ofiary. W dniu 25 czerwca zebrał pod naszym kościołem na ten cel 2228 złotych i cztery euro.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze