Ogłoszenia – 6 sierpnia 2023 r.

Przemienienie Pańskie

 1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 79. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 67. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 103. Cudu nad Wisłą, a także 43. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
 2. Dziś Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
 3. W tym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie św. Dominika, w środę święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w czwartek wspomnienie św. Wawrzyńca, w piatek św. Klary, w sobotę św. Maksymiliana Kolbe. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia
 4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta – adoracja Najśw. Sakramentu.
 5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn, a także nabyć kalendarz na 2024 rok w cenie 20 PLN
 6. W dni powszednie w lipcu i sierpniu po wieczornych Mszach świętych można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN.
 7. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
 8. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 6 PLN.
 9. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
 10. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
 11. Za tydzień kolekta budowlana. W przyszłą sobotę i niedzielę proboszcz Parafii św. Anny i Joachima w Gdańsku ks. Zbigniew Drzał wygłosi w naszym kościele homilię na temat „św. Jan – umiłowany uczeń Chrystusa wzorem dla każdego wierzącego”. Będziemy mieli okazję nabyć obraz Oblicza Pańskiego, a także publikacje na ten temat, autorstwa ks. Zbigniewa w cenie 40 zł. Są to cegiełki na rzecz budowy przedszkola parafialnego w Gdańsku Letnicy dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych. Wszyscy Darczyńcy otrzymają pamiątkowy różaniec do siedmiu boleści Matki Bożej wraz z rozważaniami.

Trwają wakacje. Dziękujemy gościom za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze