Ogłoszenia – 7 maja 2017 r.

  • Dzisiaj w Niedzielę Dobrego Pasterza w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej. Dzieci mają dziś o 17:00 popołudniowe nabożeństwo, a w tygodniu do piątku włącznie przychodzą na godzinę 17:30 na Biały Tydzień.
  • Trwa maryjny miesiąc – maj. Zapraszamy dzieci w najbliższym tygodniu od poniedziałku do piątku na godzinę 16:00 na nabożeństwo majowe, dorosłych codziennie w dni powszednie na godzinę 17:30, w niedzielę z Koronką do Bożego Miłosierdzia na godzinę 15:00. Dziś o 14:15 spotkanie Żywego Różańca.
  • 20 maja odbędzie się Piknik parafialny. Z tej racji spotkanie Rady Parafialnej jutro o 19:00 w salce na plebanii, na 19:30 zapraszamy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc w organizacji. Zaproszenie kierujemy także do kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Można jeszcze przynosić na plebanię fanty. W imieniu organizatorów prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie ich do salki na plebanię 19 maja po wieczornej Mszy świętej.
  • W bieżącym tygodniu przypada jutro Uroczystość świętego Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski. W sobotę przypada 100 – lecie rozpoczęcia objawień fatimskich. Z tyłu przy skarbonce są wyłożone darmowe gazetki upamiętniające to wydarzenie.
  • U ministrantów można nabyć nowy numer Gościa Niedzielnego i Biuletyn Parafialny.
  • 24 maja (środa) odbędzie się w godzinach 8-16 autokarowa dziękczynna pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców do sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku-Matemblewie. W programie Msza święta w sanktuarium oraz majówka przed cudowną figurą, grill i możliwość meczu dla dzieci. Pozostało 5 miejsc. Zachęcam parafian do pielgrzymowania, zwłaszcza tych, którzy nigdy w Matemblewie nie byli. Koszt autokaru 30 złotych. Prowiant we własnym zakresie.
  • W przyszłą niedzielę kolekta budowlana. W zeszłym miesiącu oprócz prac remontowych na plebanii, zakupu mebli do biura parafialnego wylano posadzkę w kaplicy za prezbiterum i zamontowano tam ogrzewanie podłogowe.
  • Wczoraj pożegnaliśmy panią Annę Necel z ul.Korsarskiej.
  • Powoli można już wpłacać pieniądze na pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt to 210 złotych.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze