Ogłoszenia – 7 sierpnia 2016 r.

XIX Niedziela Zwykła

  • Trwa sierpień, który jest miesiącem ważnych dla Polski rocznic i wydarzeń, wśród których znajduje się przypadająca w najbliższą sobotę 95. rocznica Cudu nad Wisłą, a także 59. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz 35. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku także Episkopat Polski.
  • Jutro wspomnienie świętego Dominika, we wtorek święto Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, w środę święto świętego Wawrzyńca, w czwartek wspominamy świętą Klarę, w piątek świętego Maksymiliana Marię Kolbego. W sobotę 13 sierpnia przypada 71. rocznica urodzin Metropolity Gdańskiego Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
  • W przyszłą niedzielę i święto maryjne jest wolnych kilka intencji Mszy świętych.
  • Spotkanie Żywego Różańca dzisiaj o godzinie 14:15 w kościele.
  • Pragnę przypomnieć, że w czasie wakacji nie odprawiamy w niedziele Mszy św. o 16:00. Jest ona przesunięta na godzinę 20:00. Równocześnie przypominamy, że sobotnia Msza święta o godzinie 18:00 sprawowana jest z liturgii niedzielnej.
  • Wszystkich gości nawiedzających naszą świątynię chciałbym poinformować, że jest ona kościołem jubileuszowym, w którym codziennie można uzyskać odpust zupełny i w którym także codziennie odmawiana jest o godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź święta kwadrans przed każdą Mszą świętą.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i zaopatrzyć się w biuletyn.
  • Ksiądz dziekan organizuje przy parafii w Chałupach w ramach cotygodniowych spotkań muzycznych w najbliższy czwartek (11 sierpnia) o godzinie 19:00 koncert Andrzeja Rosiewicza. Bilety u mnie w cenie 10 złotych. Informacje bliższe w gablotce.
  • Do posprzątania kościoła prosimy mieszkańców domów przy ul. Władysławowskiej 1-21 i Piaskowej.

Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze