Ogłoszenia – 7 sierpnia 2022 r.

XIX Niedziela zwykła

 1. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 77. rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego [1 VIII], 65. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 101. Cudu nad Wisłą, a także 41. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
 2. Dziś Żywego Różańca o godz. 14.15 w kościele.
 3. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, we wtorek-święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, w środę wspomnienie św. Wawrzyńca, w czwartek św. Klary, w piątek św. Maksymiliana Kolbe. Pamiętając o obchodzących w tym tygodniu swoje święta, drogim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia
 4. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15 Godzina Święta – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i zaopatrzyć się w biuletyn, a także nabyć kalendarz na 2023 rok w cenie 25 złotych i książkę o Chłapowie w tej samej cenie.
 6. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 złotych i 8 złotych.
 7. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
 8. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka za jedną słodycz wynosi 5
  złotych.
 9. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.
 10. Biuro parafialne w wakacje czynne w soboty od 8.00 do 9.00.
 11. Za tydzień kolekta budowlana.

Trwają wakacje. Dziękujemy gościom za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze