Ogłoszenia – 8 kwietnia 2018 r.

Święto Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018 r.

• Obchodzimy dziś uroczystość odpustową Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji Słowo Boże podczas Mszy świętych głosi ksiądz zmartwychwstaniec. Zapraszam dziś na 15.30 na uroczyste odśpiewanie Koronki do Bożego Miłosierdzia pod przewodnictwem naszego chóru, następnie na Sumę Odpustową i procesję rezurekcyjną, którą poprowadzi ksiądz kanonik Rafał Dettlaff.
  • Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Z tej racji w dniu dzisiejszym przeprowadzana jest kwesta na potrzeby Caritas.
  • W kalendarzu liturgicznym jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tej racji na Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie można złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  • W pozostałe niedziele wielkanocne procesje rezurekcyjne odbywać się będą o 8.00.
  • Przy wyjściu można nabyć u ministrantów nowy numer „Gościa Niedzielnego” i nasz parafialny biuletyn oraz wziąć za darmo gazetkę promującą działalność Caritas.
  • Życzenia świąteczne naszej parafii przysłali wojewoda pomorski Dariusz Drelich, poseł na Sejm RP Jan Klawiter, Michał Kowalski – dyrektor COS Cetniewo.
  • Można jeszcze przynosić fanty na festyn parafialny. Zachęcamy dzieci aby w domu zrobiły prace które mogłyby posłużyć na fanty: wazoniki, rysunki na szkle, ramki.
  • 13 kwietnia o godz. 18.40 w salce na plebanii spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w prowadzenie festynu (chodzi o część garmażeryjno-fantową).
  • W środę pożegnaliśmy naszego najstarszego parafianina śp. Czesława Potrykus z ul. Górniczej.

Trwając w radości płynącej ze zmartwychwstania Chrystusa i wdzięczności za obfity dar Bożego Miłosierdzia, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik