Ogłoszenia – 8 października 2017 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 8 października 2017 r.

  1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc różańcowy. Na nabożeństwa różańcowe zapraszam codziennie w dni powszednie o godzinie 17:30. Zapraszamy dzieci na różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 16:00. Ogłaszamy konkurs na ciekawie zrobiony różaniec. Jego rozstrzygnięcie będzie w drugiej połowie miesiąca. Dziękuję wszystkim za włączenie się do wspólnej modlitwy w ramach akcji „Różaniec co granic”.

  2. Dzisiaj odbywa się akcja zbierania podpisów w sprawie poparcia ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Biskupi Polscy polecają modlitwie tę inicjatywę i popierają zbieranie podpisów. Nie chcą, aby w Polsce poczęte dzieci były zabijane z powodów eugenicznych, czyli z powodu choroby. Proszą, by takie dzieci otoczyć miłością, troską, a ich rodziny opieką. Przy wyjściu z kościoła członkowie wspólnoty Domowego Kościoła zbierają podpisy pod tym obywatelskim projektem ustawy. Podpisać się pod nim może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.

  3. Dzisiaj także Dzień Papieski. Przed kościołem można wspomóc FUNDACJĘ DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA.

  4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada w poniedziałek wspomnienie błogosławionego Wincentego Kadłubka, w piątek błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Wszystkim solenizantom, jubilatom, a zwłaszcza nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia.

  5. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, natomiast u ministrantów biuletyn parafialny.

  6. Na zakończenie pomódlmy się za zmarłą Aleksandrę Ceynowa z ul. Maszoperii, którą pożegnaliśmy w środę.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze