Ogłoszenia – 8 października 2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła

  • W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła przypada w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. Za tydzień w niedzielę przezywać będziemy XXIII Dzień Papieski pod hasłem: Cywilizacja życia. W całej ojczyźnie za tydzień będzie przeprowadzana zbiórka do puszek na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Także i u nas lektorki /ministranci/ zbierają po Mszy św. ofiary na ten cel.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, dziś po Mszy św. o 16.00 w dni powszednie na 17.30, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.
  • Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego”, i nasz Parafialny Biuletyn.
  • W związku ze zbliżającymi się dniami modlitwy za zmarłych, w tygodniu przy wyjściu znajdą się kartki z wypominkami, które będzie można składać na tacę lub w kancelarii. Złożone przy tej okazji do koperty ofiary przeznaczamy na inwestycje budowlane. Bardzo proszę o czytelne wypełnianie wypominek najlepiej w mianowniku. Nie umieszczamy na wypominkach imion i nazwisk osób błogosławionych i świętych, a także tych, których proces beatyfikacyjny trwa.
  • Dziękujemy za pamięć o ofiarach składanych do puszki na sprzątanie kościoła i środowych ofiarach na kwiaty i dekoracje do kościoła oraz te dzisiaj złożone na cele budowlane.
  • Mieszkanka Chłapowa Teresa Radtke dziękuje za kwestę na rzecz swoich teściów – pogorzelców. Dwa tygodnie temu zebrała do puszki pod kosciołem1450 PLN na ten cel.
  • Przed kościołem z myślą o osobach starszych pojawiły się poręcze. Inicjatorka sfinansowała koszt jednej. Druga czeka na swego ofiarodawcę, bądź ofiarodawców.
  • Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej w poniedziałek o 19.00 na plebanii.

Dziękując za wspólną modlitwę życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze