Ogłoszenia – 8 sierpnia 2021 r.

XIX Niedziela zwykła

  1. Dziękujemy wszystkim za stosowanie się do zaleceń epidemicznych w postaci noszenia maseczek, zakrywania ust i nosa w obiektach zamkniętych, czyli także w kościele.
  2. Trwa sierpień – miesiąc ważnych rocznic, wśród których znajduje się 77. rocznica Wybuchu Powstania Warszaw­skiego [1 VIII], 65. rocznica Jasnogórskich Ślubów Narodu, 101. Cudu nad Wisłą, a także 41. rocznica narodzin „Solidarności”. Od 1984 r. sierpień obchodzony jest jako miesiąc trzeźwości, bowiem powagę tych wydarzeń, wielu podkreśla m.in. podejmowaną abstynencją i modlitwą o trzeźwość narodu, do czego zachęca nas jak co roku Episkopat Polski.
  3. W tym tygodniu przypada w poniedziałek święto Teresy Benedykty od Krzyża – patronki Europy, we wtorek wspomnienie św. Wawrzyńca, w środę św. Klary, w czwartek św. Maksymiliana Kolbe, w sobotę święto poświęcenia naszej archikatedry w Gdańsku-Oliwie.
  4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – doroczne patronalne święto odpustowe we Władysławowie. Sobotnia wieczorna Msza św. o 18.00 przynależy już do niedzieli. W tę uroczystość, zwaną także Świętem Matki Bożej Zielnej, tradycyjnie pod koniec Mszy św. błogosławimy przyniesione naręcza zbóż i ziół oraz owoce jako wyraz naszej wdzięczności za dary ziemi. Tego dnia obchodzone jest także Święto Wojska Polskiego.
  5. Wszystkich gości, których serdecznie witamy, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, w czwartek od 9.15-10.15
  6. Przy wyjściu można nabyć aktualny numer „Gościa Niedzielnego” i biuletyn parafialny, a przy klęczniku z relikwiami św. Jana Pawła II zaopatrzyć się za dobrowolną ofiarą w książeczkę promującą Kult Bożego Miłosierdzia i czasopismo dla dzieci: „Promyczek Dobra”.
  7. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. Dla bojących się wysokości, lub nie mogących się wspinać, jest przygotowana w Internecie namiastka atrakcji w postaci obrazu z kamery internetowej:  https://chlapowo.webcamera.pl/. Jest także zamontowana luneta. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  8. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.

Trwają wakacje. Dziękujemy gościom za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Komentarze

komentarze