Ogłoszenia – 9 kwietnia 2017 r.

Niedziela Palmowa – 9 kwietnia 2017 r.

 • Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej [Palmową] rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy święcimy palmy. Uroczysta procesja z palmami od plebanii do kościoła o godzinie 10:30. Także dziś w Kościele obchodzimy XXXII Światowy Dzień Młodzieży.
 • Dziś o godzinie 15:15 ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
 • Dziś o 17:00 zbiórka dla ministrantów przed Triduum Paschalnym w salce na plebanii.
 • Dziś przed kościołem lektorki rozprowadzają własnoręcznie wykonane palmy, a wolontariusze wspierają zbieraniem datków do puszek fundację Waleczne serduszko Jasia.
 • Spowiedź w Wielkim Tygodniu we wtorek w Chłapowie od 16:00 -18:00, w środę we Władysławowie od 10:00 do 12:00 i od 15:30 do 19:00. W Triduum Paschalne spowiedzi nie będzie, dopiero w Poniedziałek Wielkanocny.
 • W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00 Po liturgii adoracja w „ciemnicy” według podanego w biuletynie w zeszłą niedzielę porządku. Plan adoracji ponadto jest zamieszczony w internecie i w gablotce na zewnątrz kościoła. W tym dniu po liturgii u ministrantów będzie można odebrać intencję 30-dniowej modlitwy w intencji kapłana. Na kartce będzie wypisane jego imię i rok święceń, stosowna modlitwa oraz wskazówki tej krucjaty modlitewnej.
 • W Piątek Męki Pańskiej adoracja Najświętszego Sakramentu od godzinach od 9:00 do 24:00. według podanego w porządku. Liturgia wielkopiątkowa z adoracją Krzyża o godzinie 18:00, a po niej adoracja do północy. W tym dniu taca przeznaczona jest na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi świętej.
 • W Wielką Sobotę adoracja od godziny 9:00 Błogosławieństwo pokarmów o godzinie 10, 11, 12 i 13. Na poświęcenie przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną. Liturgia Wigilii Paschalnej z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych o godzinie 22:00. Prosimy o przyniesienie świec. Po liturgii procesja rezurekcyjna. Proszę się ciepło ubrać, bo liturgia będzie trwała około 3 godzin. Żywy Różaniec i młodzież prosimy o przygotowanie na procesję chorągwi i sztandarów oraz feretronu. W Niedzielę Miłosierdzia procesja będzie po Mszy św. o 16.00, a w kolejne niedziele począwszy od 3 wielkanocnej, aż do Zesłania Ducha Świętego przed sumą o 8:00. Na procesję odpustową i w kolejne niedziele wielkanocne zapraszam dzieci do noszenia poduszek.
 • W I i II Święto Msze święte jak w każdą niedzielę. W poniedziałek wielkanocny o 10:30 odbędzie się promocja nowych ministrantów.
 • Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nasz parafialny biuletyn. W zakrystii są jeszcze cztery paschaliki na stół świąteczny.
 • Zachęcam do włącznie się w inicjatywę Rodzina Rodzinie. Zgłosiło się 5 osób, które zadeklarowało 50 zł miesięcznie. Na ufundowanie miesięcznego stypendium dla jednej syryjskiej rodziny potrzebujemy jeszcze 300 zł. Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną.
 • W Szkole Podstawowej w Chłapowie trwają zapisy dzieci do klasy I – siedmiolatki i do oddziału przedszkolnego – sześciolatki. Te dzieci mają rozpocząć obowiązek szkolny z dniem 1 września. Natomiast dzieci pięcioletnie, czteroletnie i trzyletnie mogą ale nie muszą rozpocząć uczęszczanie do oddziału przedszkolnego. Zapisy potrwają do środy 19 kwietnia. Dokumenty można pobrać w sekretariacie szkoły.
 • Dzisiaj kolekta inwestycyjna. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na plebanii trwa malowanie, w kościele w ubiegłym tygodniu zamontowano dwa okna na ścianie południowej. Następne z racji powierzchni montowane będą wczesną jesienią. Dokończono także montowanie 4 okien w zakrystii. Także dokończono tynkowanie kaplicy za prezbiterium i położono kafelki w przylegającej do kaplicy toalecie. W najbliższym czasie będzie położone ogrzewanie podłogowe i wylana posadzka w tejże kaplicy. Rozpoczną się prace związane z monitoringiem kościoła i terenu wokół. Dziękuję panom za prace społeczne przy kościele związane z rozrzuceniem ziemi od strony wschodniej, za przyniesienie ławek. Dziękuję za pracę społeczną przy przebudowie ławek. Dziękuję także za społeczne wymalowanie zakrystii i wszystkim, którzy w ostatnim czasie przynieśli fanty na loterię i inne dary.

Na owocne przeżywanie obchodów Wielkiego Tygodnia niech nam Bóg błogosławi.

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze