Ogłoszenia – 9 kwietnia 2023 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Sprawowaną dzisiejszej nocy liturgią Wigilii Paschalnej, połączoną z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych rozpoczęliśmy obchody Świąt Wielkanocnych. Po wielkopostnym przygotowaniu wkraczamy w świętowanie Paschy. W dzisiejszą uroczystość zachęcamy do duchowej łączności z Ojcem Świętym, który o godz. 12. podczas modlitwy „Regina Coeli” udzieli błogosławieństwa Urbi et Orbi – Miastu i Światu. Przyjmując je z wiarą można uzyskać odpust zupełny.
  2. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Jest to dzień solidarności z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim, Gdańskim Seminarium Duchownym i Uniwersytetem Stefana kardynała Wyszyńskiego. Na te instytucje przeznaczona jest jutrzejsza kolekta.
  3. Trwa rozpoczęta w Wielki Piątek Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, dziś trzeci dzień. Odmawiamy ją w ramach Koronki do Bożego Miłosierdzia.
  4. W czwartek wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed południem
  5. Z racji oktawy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przed południem odwiedzę stałych zgłoszonych chorych z posługą sakramentalną.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość odpustowa. Uroczysta suma z udziałem kapłanów z naszego morskiego dekanatu o godz. 16.00, a po niej procesja eucharystyczna. Za tydzień w całej archidiecezji zbiórka do puszek na odbudowę po pożarze placówki Caritas w Krzywym Kole.
  7. Przeżywając obchody Świąt Paschalnych dziękujemy jako wspólnota parafialna za przygotowanie uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorkom, organiście, strażakom OSP Chłapowo i Żywemu Różańcowi. Składamy podziękowanie dekoratorom za przygotowanie ołtarza adoracji i Grobu Pańskiego, dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszej świątyni. Z kolei włączającym się w świąteczne dzieło charytatywne dziękujemy za składaną przez cały Wielki Post jałmużnę, którą zgodnie z zapowiedzią przekażę do Władysławowa. Dziękujemy też za składane ofiary na dekoracje świątyni oraz kwiaty do Grobu Pańskiego i dzisiejsze na budowę naszego kościoła.
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć u ministrantów Biuletyn Parafialny i Gościa Niedzielnego.
  9. Radość Świąt Wielkanocnych skłania nas do wyrażania z serca płynących życzeń. Przyłączając się do tych już wypowiedzianych, życzę błogosławionych Świąt, umocnienia w wierze w Zmartwychwstałego i radości płynącej z chwały jaką ukazał nam Chrystus. Niech dobre przeżywanie tych dni, doda nam odwagi, abyśmy idąc za Zmartwychwstałym Panem, nieśli w nas samych promień Jego miłości tym, których spotykamy.

Witamy wszystkich przybyłych Gości razem z nami świętujących Zmartwychwstanie Pańskie, zwłaszcza obecnych koncelebrantów i życzymy błogosławionych i radosnych Świąt w gronie rodziny i bliskich. Na dobre przeżywanie Świąt Zmartwychwstania niech nam Bóg błogosławi.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze