Ogłoszenia – 9 lipca 2023 r.

XIV Niedziela Zwykła

  1. Wszystkich gości, których serdecznie witamy zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która jest odmawiana u nas codziennie przez cały rok o godz. 15.00. W środę w naszej parafii po Mszach świętych Nowenna do MBNP, zaś w czwartek od 9.15-10.15 adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że spowiedź w naszej parafii jest tylko przed Mszą św. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty w dni powszednie.
  2. We wtorek przypada święto Benedykta opata i patrona Europy – Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej, w środę przypada wspomnienie św. Bonifacego Brunona z Kwerfurtu, w czwartek św. Andrzeja Świerada i Benedykta, w sobotę przypada wspomnienie św. Bonawentury, Doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej w Swarzewie przypada w tym roku w dniach 15 i 16 lipca. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę 16 lipca o godz. 10:30 pod przewodnictwem ks. biskupa. Wyjście pielgrzymów spod naszego kościoła 15 lipca (sobota) o godz. 13.30. Centralna Msza św. dla pielgrzymów w sobotę o godz. 17:00.
  3. W dni powszednie w lipcu i sierpniu można wejść na wieżę kościoła w Chłapowie, aby podziwiać panoramę okolicy. Platforma widokowa umieszczona na 20 metrze wysokości wieży, powiększona o 30 metrowe wzniesienie Chłapowa nad poziom morza rozszerza perspektywę i pozwala przy optymalnej pogodzie zobaczyć w całej krasie Półwysep Helski. Wejście jest płatne w postaci cegiełki na budowę kościoła: odpowiednio 12 PLN i 8 PLN. W razie niepogody wieża będzie zamknięta.
  4. Przy wyjściu można nabyć nowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 10 PLN i za dobrowolną ofiarą nasz parafialny biuletyn. Do nabycia także nasz parafialny kalendarz na 2024 rok w cenie 20 PLN.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę na ocieplenie i tynkowanie ścian kościoła. Na te cele będą przeznaczone także ofiary ze zbiórki wakacyjnej tzw. kopert. Dla turystów, którzy chcą się włączyć w dzieło budowy kościoła są także z tyłu przy szklanej skarbonce wyłożone cegiełki.
  6. Po niedzielnych mszach lektorki będą rozprowadzać pod kościołem słodkie przekąski. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na cele budowy kościoła. Cegiełka na jedna słodycz wynosi 6 PLN.
  7. Przez całe wakacje w kościele będzie wystawa prac plastycznych, czynna po każdej Mszy Świętej, zorganizowana przez dzieci i młodzież, a także przez wąską grupę dorosłych ze Stowarzyszenia Pasjonatów Malarstwa. Członkowie w/w Stowarzyszenia są mieszkańcami Chłapowa i okolic. Zachęcamy do odwiedzenia jej. Będzie także możliwość nabycia obrazów.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Ksiądz Sławomir Skoblik – proboszcz

Komentarze

komentarze