Ogłoszenia – 9 stycznia 2022 r.

Święto Chrztu Pańskiego

  1. W dzisiejsze Święto Chrztu Pańskiego, kończące w liturgii okres Bożego Narodzenia, ogarniamy szczególną modlitwą naszych szafarzy sakramentu chrztu, rodziców i chrzestnych – tych wszystkich, którzy przekazali nam wiarę, a także tych którzy w minionym roku zostali ochrzczeni w naszej wspólnocie.
  2. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w rodzinne kolędowanie.
  3. Intencje na 2023 rok będę przyjmował od 1 lutego w biurze parafialnym.
  4. U ministrantów do nabycia za dobrowolną ofiarą biuletyn parafialny i Gość Niedzielny w nowej cenie 8 złotych.
  5. Tych, którzy z racji epidemicznych boją się przyjąć księdza i ministrantów po kolędzie, wzorem ubiegłego roku zapraszam w Nowym Roku po 9 stycznia na Msze święte kolędowe dla poszczególnych rejonów parafii o 16.30. W czasie tych nabożeństwo zdam sprawozdanie z życia parafii. Zostaną one odprawione w intencji parafian. Ich harmonogram został podany, jest na fb parafialnym i w gablotce. Po Mszy świętej kolędowej zostaną rozdane buteleczki z wodą święconą i obrazki kolędowe z modlitwą błogosławieństwa domów, którą po powrocie z kościoła niech odmówi senior rodziny i pokropi wodą święconą dom. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę kolędową, którą przeznaczamy w części na utrzymanie parafii i na cele budowlane, na kontynuację prac przy elewacji kościoła, jak i będzie możliwość tradycyjnego wsparcia funduszu ministranckiego. Jednocześnie do tych domów, których gospodarze poprzez wyraźną deklarację wyrażą chęć przyjęcia kolędników, udam się z wizytą duszpasterską po Mszy świętej około 17.30 odpowiednio do harmonogramu kolęd. Proszę chęć przyjęcia kolędy wyrazić smsem, mailem lub bezpośrednio u mnie w zakrystii do 9 stycznia. Mój numer telefonu: 602 574 613. Stacjonarny telefon został wyłączony.
  1. Po błogosławieństwie na koniec Mszy świętej, w dalszym ciągu zapraszam do adoracji przy żłóbku. Dziękuję za ofiary złożone przy okazji nawiedzenia szopki przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego w Betlejem i te składane do skarbonki na sprzątanie kościoła. Dziękuję za dzisiejszą kolektę budowlaną i ofiary na sprzątanie kościoła. Za tydzień zbiórka do puszki na ogrzewanie kościoła!

Na koniec prośmy Nowonarodzonego Zbawiciela, by nam błogosławił i umocnił w wypełnianiu przyrzeczeń chrzcielnych.

Ksiądz proboszcz Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze