Ogłoszenia – 9 września 2018 r.

XXIII Niedziela Zwykła – 9 września 2018 r.

  • W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają następujące wspomnienia: w czwartek świętego Jana Chryzostoma, w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę wspomnienie NMP Bolesnej. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu Bożych łask.
  • Dziś po Mszy świętej o 10.30 spotkanie rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią w naszej parafii do sakramentu pokuty i eucharystii.
  • W najbliższą środę o godzinie 19.00 w salce na plebanii kolejne spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów III klasy gimnazjum.
  • W najbliższą sobotę o godzinie 10.00 zbiórka ministrantów w salce na plebanii, na godzinę 9.00 zapraszam chłopców chętnych do włączenia się w grono ministrantów, a o godzinie11.00 spotkanie lektorek.
  • W dniach 10-12 października planowana jest dekanalna pielgrzymka dla uczczenia świętego Józefa do Torunia, Lichenia, Kalisza i Gniezna. Koszt 390 złotych.
  • Polecam Waszej uwadze Gość Niedzielny i nasz parafialny biuletyn. Tam program pielgrzymki do Kalisza. Trwają zapisy w godzinach biura parafialnego.
  • Zachęcam zwłaszcza gości-wczasowiczów do nabycia kalendarza parafialnego – pamiątki z pobytu w Chłapowie. Cena 20 złotych to cegiełka na budowę kościoła. Jest do nabycia także książka o Chłapowie, wydana z okazji 25-lecia Parafii. Jej koszt 25 złotych+ (to forma cegiełki na budowę kościoła).
  • Dzisiaj kolekta budowlana. Bóg zapłać za złożone ofiary. Udało się przez czas wakacji zebrać pieniądze na okna na zapleczu kościoła (ściana północna), podłogę w kaplicy za prezbiterium i spłatę ostatniej raty za drzwi. W Kolejnym etapem budowy kościoła będą prace na wieży: wymiana okien, montaż poręczy na klatce schodowej oraz uporządkowanie schodów. W przyszłym roku po sezonie zamierzamy ocieplić i wytynkować południową ścianę kościoła. Na tę jedną ścianę z wieżą potrzeba 100.000 zł. Jesienią tego roku będą uporządkowane schody na plebanię i część okien oraz dołożone dwie kamery monitoringu na kościele.

Witając wszystkich Gości dziękujemy za wspólną modlitwę i życzymy wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo. 

Ks. Sławomir Skoblik

Komentarze

komentarze