Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę

26-27 września na Jasnej Górze odbędzie się XXXI Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin oraz Doradców Życia Rodzinnego. W tym roku data pielgrzymki zbiega się z datą VIII Światowego Spotkania Rodzin w Filadelfii w USA, któremu będzie przewodniczył Papież Franciszek.

Pielgrzymowanie przed tron Jasnogórskiej Pani będzie zatem okazją do duchowej łączności z uczestnikami spotkania w Filadelfii oraz wspólnej modlitwy w intencji Ojca Świętego i zbliżającego się Synodu Biskupów poświęconemu problemom rodziny.

Centralnym punktem programu pielgrzymki będzie celebrowana na Szczycie Jasnogórskim Msza święta w niedzielę 27 września o godz. 11.00. Podczas uroczystości dokona się odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Program Pielgrzymki:

Sobota, 26 września 2015

  • 15.30 Jasna Góra, kaplica Matki Bożej Częstochowskiej
  • Msza św. w intencji Ojczyzny – przewodniczy J.E. Bp Jan Wątroba, Przewodniczący Rady ds. Rodziny KEP
  • 19.30 Droga Krzyżowa na Wałach – Rozważania przygotowane przez Diecezję Sandomierską
  • 21.00 Apel Jasnogórski – prowadzi J.E. Bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski

Niedziela, 27 września 2015

  • Polska odnawia małżeńskie śluby
  • 11.00 Msza święta na szczycie – przewodniczy J.E. Bp Krzysztof Nitkiewicz, Biskup Sandomierski
  • Odnowienie ślubów małżeńskich
  • Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
  • Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Komentarze

komentarze