„Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”

Po raz siódmy tegoroczny Wielki Czwartek chcemy związać z inicjatywą środowiska strony www.kaplani.com.pl. Jest ona zaproszeniem do 30-sto dniowej modlitwy za kapłanów.

Parafie, które wyrażą chęć uczestnictwa w naszej akcji otrzymają zgłoszoną ilość intencji w postaci wizytówek. Osoby zainteresowane modlitwą będą mogły je otrzymać po Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej. Intencje nie rozdane można przekazać wspólnotom oraz grupom duszpasterskim. Wszelkie wskazówki dotyczące modlitwy są umieszczone na każdej z intencji.

Zgłoszenia parafii odbywają się poprzez stronę internetową, tam też znaleźć można pełną informację dotyczącą naszej akcji. W roku 2016 dzięki 200 parafiom udało nam się rozprowadzić 40 tysięcy intencji.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Księży Proboszczów oraz Księży Rektorów zapraszamy do włączenia się w dzieło, które duchowo wiąże wiernych z kapłanami.

/-/ Ks. Rafał Dettlaff/ Kanclerz Kurii

/-/ Ks. Jan Uchwat/ Ojciec Duchowny Gdańskiego Seminarium Duchownego

Komentarze

komentarze