„Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”

Inicjatywa www.kaplani.com.pl

Po raz dziewiąty tegoroczny Wielki Czwartek chcemy związać z inicjatywą środowiska strony www.kaplani.com.pl. Jest ona zaproszeniem do 30. dniowej modlitwy za kapłanów. Parafie, które wyrażą chęć uczestnictwa w naszej akcji otrzymają zgłoszoną ilość intencji w postaci wizytówek. Na każdej wizytówce jest wypisane imię i rok święceń jednego kapłana. W ten sposób modlitwą zastają objęci wszyscy kapłani diecezjalni i zakonni w Polsce.

Osoby zainteresowane modlitwą będą mogły je otrzymać po Liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej. Intencje nie rozdane można przekazać wspólnotom oraz grupom duszpasterskim. Wszelkie wskazówki dotyczące modlitwy są umieszczone na każdej z intencji.

Zgłoszenia parafii odbywają się poprzez stronę internetową, tam też znaleźć można pełną informację dotyczącą naszej akcji.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź. Księży Proboszczów oraz Księży Rektorów i wszystkich księży zapraszamy do włączenia się w to dzieło.

Komentarze

komentarze