Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej ku czci Świętego Wojciecha | 6.05

Umiłowani w Panu!

Zbliżają się uroczystości patronalne ku czci Świętego Wojciecha, które w tym roku wpisują się w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Zapraszam serdecznie wszystkich wiernych, grupy i wspólnoty duszpasterskie, katechetów i siostry zakonne na Mszę Świętą Odpustową sprawowaną także w intencji Ojczyzny w niedzielę, 6 maja br. o godz. 12.00 na Wzgórzu Wojciechowym w Gdańsku – Świętym Wojciechu. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Łukasz Buzun z Kalisza. Braci kapłanów zapraszam do koncelebrowania Eucharystii.

Zachęcam także do włączenia się w tradycyjne piesze pielgrzymki, które z różnych stron Archidiecezji przyprowadzą nas na wspólne świętowanie na Wzgórzu Wojciechowym [według załączonego harmonogramu]. Po liturgii zapraszam na rodzinny piknik i wspólny śpiew pieśni patriotycznych.

Na czas radosnego przeżywania Archidiecezjalnego Święta Patronalnego ku czci świętego Wojciecha, który w 997 roku ochrzcił lud Gdańska, z serca wszystkim błogosławię.

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup
Metropolita Gdański


Piesze pielgrzymki na Wzgórze Świętego Wojciecha:

  • Archidiecezjalna Pielgrzymka Gdańszczan z relikwiami świętego Wojciecha pod przewodnictwem Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis” (wyjście o godzinie 9.00 z Bazyliki Mariackiej);

  • Pielgrzymka Młodych (wyjście o godzinie 9.00 sprzed kościoła OO. Franciszkanów pw. Świętej Trójcy w Gdańsku);

  • Pielgrzymka z Łęgowa (wyjście o godzinie 8.30 sprzed kościoła pw. św. Mikołaja w Łęgowie);

  • Pielgrzymka dekanalna z Pruszcza Gdańskiego (wyjście o godzinie 10.00 sprzed kościoła pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim).

Komentarze

komentarze