Tydzień Małżeństwa – od 7 lutego

Tydzień Małżeństwa rozpocznie się 7 lutego. To promocja dobrej jakości relacji małżeńskiej.

Pomysł przyszedł ze Stanów Zjednoczonych, ale u nas już się zadomowił. Po raz pierwszy Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa obchodzono 3 lata temu w Gdańsku. Sukces inicjatywy promującej szczególną więź kobiety i mężczyzny, zachęcił też inne polskie miasta.

W 22 krajach, biorących udział w kampanii, Tydzień Małżeństwa rozpoczyna się w tym samym terminie: 7 lutego, tydzień przed Dniem św. Walentego.

W ciągu 7 dni małżonkowie mogą wziąć udział w spotkaniach, debatach, wykładach, Mszach św., warsztatach prowadzonych przez specjalistów i duchownych. Ich tematyka dotyczy różnych aspektów małżeńskiego życia, sposobów pogłębienia więzi i problemów, które zdarzają się na wspólnej drodze życia.

Jest to czas, który ma nie tylko skłonić małżonków do pracy nad własnymi relacjami, ale też stworzyć przestrzeń sprzyjająca wspólnemu, miłemu spędzeniu czasu tylko we dwoje. Dlatego oprócz wykładów i paneli, dla małżonków przygotowano rabaty na wyjścia do restauracji, kina czy muzeum.

Na wszystkie wydarzenia Tygodnia wstęp jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy poprzez formularz na stronie: www.tydzienmalzenstwa.pl. Warto się pospieszyć, bo szczególnie na warsztaty liczba miejsc jest ograniczona. Na stronie można znaleźć szczegółowy program Tygodnia.

W Polsce projekt  został zainicjowany w 2015 r przez Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. W tym roku, oprócz Trójmiasta, uczestniczą w nim Chałupy, Wejherowo, Jastarnia i Kuźnica.

Program Tygodnia Małżeństwa:

Trójmiasto – http://tydzienmalzenstwa.pl/program/124-gdansk

Chałupy – http://tydzienmalzenstwa.pl/program/126-chalupy

Wejherowo – http://tydzienmalzenstwa.pl/program/125-wejherowo

Jastarnia – http://tydzienmalzenstwa.pl/program/127-jastarnia

Kuźnica – http://tydzienmalzenstwa.pl/program/128-kuznica

Komentarze

komentarze