Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22 listopada

Przyszła niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po mszy świętej o godz. 8:00 wobec Chrystusa Eucharystycznego odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt Ofiarowania Rodzaju Ludzkiego.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, pokazuje nam cel naszego życia – Królestwo Niebieskie. Królestwo, które już teraz musi być dla chrześcijan rzeczywistością dnia codziennego.

Ewangelia XXXIV Niedzieli Zwykłej – J 18,33b-37 – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata:

Piłat powiedział do Jezusa: „Czy Ty jesteś Królem żydowskim?” Jezus odpowiedział: „Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie?” Piłat odparł: „Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił?” Odpowiedział Jezus: „Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom”. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd”. Piłat zatem powiedział do Niego: „A więc jesteś królem?” Odpowiedział Jezus: „Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu”.

Komentarze

komentarze