Uroczystości Odpustowe w 100. rocznicę Objawień Fatimskich

W sobotę 13 maja rozpoczynamy uroczyste obchody 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie. Każdego trzynastego dnia miesiąca będziemy celebrować w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Żabiance Eucharystię i nabożeństwo fatimskie z udziałem rożnych stanów i duszpasterstw naszej archidiecezji.

13 maja br. świętować będziemy Fatimski Dzień Młodych. Serdecznie zapraszamy młodzież naszej archidiecezji (gimnazjalistów, licealistów, studentów i młodzież pracującą). Zapraszamy wszystkie duszpasterstwa i ruchy młodzieżowe ze swoimi duszpasterzami oraz ruchy ewangelizacyjne. O godz. 18:00 sprawowana będzie Msza święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego, po której odbędzie się procesja różańcowa oraz akt zawierzenia młodzieży Matce Bożej Fatimskiej.

Program na kolejne miesiące:

13 czerwca – Fatimski Dzień Świata Pracy – przewodniczy Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka

13 lipca – Fatimski Dzień Małżeństw – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich – przewodniczy Ksiądz Infułat Władysław Gasidło

13 sierpnia – Fatimski Dzień Chorych – udzielenie sakramentu chorych – przewodniczy Ksiądz Infułat Stanisław Zięba

13 września – Fatimski Dzień Rodzin – przewodniczy Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański

13 października – Fatimski Dzień Ruchów Maryjnych – przewodniczy Ksiądz Biskup Kazimierz Ryczan

www.fatimska.net.pl

Komentarze

komentarze