„wSTAŃiSŁAW” | 25.09

Zapraszamy młodzież do uczestnictwa w spotkaniu modlitewno – ewangelizacyjnym, „wSTAŃiSŁAW”, które odbędzie się w sobotę, 25 września w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach.

Temat spotkania: „od nowa”

Plan wydarzenia:

17.00 – 17.15 – powitanie gości, uczestników

17.20 – 17.50 – koncert zespołu „Bogu Chwała”

17.55 – 18.10 – konferencja Jasia Meli

18.15 – 19.15 – koncert / uwielbienie zespołu OWCA

19.20 – 19.30 – głoszenie przez młodzież z wspólnot

19.35 – 20.35 – adoracja, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych

prowadzona przez zespół „Bogu Chwała” i młodzież

Wydarzenie „wSTAŃiSŁAW” to spotkanie modlitewno – ewangelizacyjne, które odbywa się cyklicznie od roku 2019. W tym roku podtytuł wydarzenia brzmi „od nowa”, bowiem pragniemy, aby uczestnicy spotkania odnowili przyrzeczenia chrzcielne i doświadczyli nowości życia, którą daje Chrystus przez łaskę sakramentu pokuty i pojednania.

Nazwa całego wydarzenia odwołuje się do patrona młodzieży, którym jest św. Stanisław Kostka oraz do słów papieża Franciszka wypowiedzianych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w roku 2016, aby młodzi ludzie „wstali z kanapy”, to znaczy zaangażowali się w działalność, która będzie aktywnym tworzeniem kultury oraz świata wartości w swoich lokalnych środowiskach.

Organizator: Wspólnota Ruchu Światło – Życie Archidiecezji Gdańskiej

Komentarze

komentarze